Корзина (0)
В корзине пусто!

Нахлистові мушки

В принципі, нахлистова мушка не відрізняється від картини художника чи від музичного твору композитора. Тут також ключову роль грає майстерність, фантазія, точність, акуратність, естетика…

Нахлист – це мистецтво, а мушка – неодмінна його складова. Усі мушки класифікуються на декілька основних категорій: сухі, мокрі, емерджери, німфи та стрімери.

Сухі мушки

Класика в усій своїй красі. Чимало нахлистовиків з західної Європи ловлять виключно на суху мушку і при цьому вважають, що їй нема альтернативи. Для наших умов використовувати суху мушку можна починаючи з весни, рано та ввечері влітку та протягом усього дня восени. Сухі мушки можна умовно поділити на більші форелеві мухи (Stimulator, Elk Hair Caddis, Royal Сoachman), менші харіусові (Cleanhammer, Cdc Mayfly, Caddis), а також голавлині (Beatle, Red Tag, Wasp, Hopper). Однак це не означає, що на «стимулятора» не спокуситься харіус та голавль, чи форель не вийде на «ред тага».

Нема у світі нахлисту прекраснішого моменту, аніж видовище, коли риба піднімається з дна і зі швидкістю світла атакує маленьку суху мушку. У вас менше секунди на те, аби не дати їй зрозуміти, що муха не жива. Шанси рівні - або ви, або риба... Одним словом - класика!

Емерджери

Особлива категорія мушок. Емеджери імітують комах, які готові відірватися від дна, випливти на поверхню і розправити крила. Оця короткотривала стадія вилуплення ніколи не проходить без уваги риби, яка просто шаленіє від цього процесу. Слід зауважити, що використовувати емерджери повсякчасно нема сенсу.

Ця категорія мух приносить користь тоді, коли на воді з’являються кола, але не видно сплесків риби. Як правило, емерджери виготовляють з матеріалу CDC, завдяки чому «низ» мухи опиняється під поверхневою плівкою, а «верх» залишається над нею. Відповідно, таку мушку добре помітно. Повірте, своєчасне використання емерджерів вас не розчарує.

Мокрі мушки

Дощі у нас - це звичне явище. Але ж не ховатися від нього в час активної риболовлі! В такі моменти виручає мокра мушка, адже багато комах топляться у воді і стають легким здобутком для риби.

Мокру мушку вважають найдревнішою приманкою в нахлисті. Якщо суха пливе по течії, то мокра мушка топиться і переміщається в товщі води. Особливо ефективним використанням мокрої мушки є восени та влітку, зокрема, під час чи після дощу. Вибираючи приманку слід звернути увагу на March Brown – універсальна муха, яка на правильній ріці принесе вам не одну красиву форель, Black Zulu, Brown Killer, а також інші фантазійні вироби.

Така мушка виручить вас у час, коли риба малоактивна. Головне - знайти місце, де можуть ховатися мешканці рік. За рахунок шнура мокру мушку можна відпустити на багато метрів від себе чи пустити під кущі - так є нагода спіймати обережну рибу. Наприкінці вести та на початку літа ловля на мокрі мушки буває особливо ефектна та ефективна.

Німфи

Німфи достатньо молоді мухи, зважаючи на те, що ще років 20 тому не було вольфрамових та латунних головок, без яких зараз важко уявити цей тип приманок. На думку багатьох нахлистовиків, німфа – найбільш уловистий вид мух, адже риба переважно харчується в районі дна. На сьогодні, під час ловлі популярним французьким методом використовують німфи з вольфрамовими головками, а для чеського способу краще ловити на чеські німфи. Для наших рік, ефективно використовувати перевірені німфи: різні варіації бокоплавів, «шоколадки» та «фезентейли». В різний час вас виручать Prince Nymph, Stone Fly, Cased Caddis, а також варіанти Bloodworm.

Чеські німфи

Завдяки використанню таких мух, чеські нахлистовики Яромір Карафіат та Мірослав Махачек стали чемпіонами світу. Чеські німфи є ідеальними мушками для гірських річок України. Окрім своєї уловистості, чеські німфи витривалі – вони можуть пережити удари понад 50-и рибин і це далеко не межа. Ще однією особливістю цих мух є їхня універсальність. Вони смакують не лише форелі та харіусу, але й рівнинним рибам, адже імітують їхній звичний корм.

Німфи з вольфрамовою головкою

Незамінні у нахлистових флай-боксах. Вольфрам – найважчий матеріал, який використовують для в’язання німф. Завдяки йому, мушка швидко опускається на дно, тим самим стає для риби бажаною здобиччю. Також німфи з вольфрамовою головкою ідеально підходять для неймовірно уловистого французького методу.

Стрімери

Для багатьох нахлистовиків, які рибалять в Карпатах, стрімери ще досі залишаються загадкою. Дехто, кому все ж вдалося їх «розкусити», потішив себе не однією крупною фореллю та харіусом. Ловля на стрімери в гірських річках специфічна та непередбачувана. Важливо не лише знайти місце, де може триматися трофей, не лише витягнути з флай-бокса правильну муху, але й згодагадатися, який саме колір чи кольори необхідні використовувати саме сьогодні. Оскільки в нашому регіоні наразі нема повноцінного стрімерного спеціаліста, кожен, за рахунок експериментів та практики, може стати корифеєм у цій сфері.

Щучі стрімери

Стрімери, що виготовляють спеціально для ловлі щуки. Як правило, вони робляться з натуральних матеріалів, які плавно рухаються у воді, імітуючи нездорового малька. Стрімери типу Zonker уже давно зарекомендували себе як оптимальний варіант при ловлі зубатого хижака. Але сучасні нахлистовики почали використовувати багато синтетичних матеріалів для в'язання щучих стрімерів, і вони дуже добре себе зарекомендували при ловлі хижака.

Поппери

Окрема категорія стрімерів. Вони імітують жабок чи мальків, які пливуть по поверхні з характерним шумом. Ефективно використовувати попери на мілині, де дно заросло. Такі приманки приваблюють щук та інших хижаків.

Мушки для спінінга

Набридло ловити на блешні і неповороткі воблери? Є вихід! Ексклюзивні моделі мух, які виготовлені спеціально для спінінга. Надзвичайно реалістичні мухи можна використовуватися як при ловлі ультралайтом, так і потужнішими палками, адже спінінгові стрімери з джиг-головками також не залишать хижаків байдужими!

Мушки на трійнику

Новаторська ідея! Їх ідея полягає в тому, аби використовувати трійники з мушками для обертальних блешень, поперів та кастмастерів. Для цього зі спінінгової приманки слід зняти «голий» трійник і встановити вже «одягнений». Такі трійники дуже ефективні, особливо при ловлі форелі та жереха.