(096) 607-51-08 \ (066) 840-39-10 Обратный звонок
Корзина (0)
В корзине пусто!

Мы работаем

Если у Вас возникают вопросы, свяжитесь с нами: (096) 607-51-08 \ (066) 840-39-10.

Нахлыстовые удилища

Так як нахлистова ловля не подібна на стандартні види рибиловлі, потрібно звернути увагу на придбання хорошо нахлистового вудилища. А для того щоб досконально розібратися в питаннях вибору вудилища, потрібно чітко собі представляти его основні функції. А самме:

 • Контрольоване високоточне закидання приманки. За допомогою хорошого нахлистового вудилища і за наявності певних навичок, можна покласти шнур на воду таким чином, щоб не розполохати рибу;
 • Контроль шнура на воді. Ця функція за визначенням недоступна при лові традиційним спінінгом;
 • Виважування риби мабуть, основна і найголовніша функція снасті цього типу.

Тепер перейдемо до детального розгляду питання вибору нахлистового вудилища.

Існує безліч класифікацій цих снастей. Вудилища для лову нахлистом умовно діляться на дві великі групи: одноручні та дворучні моделі.

Дворучні варіанти відрізняються великими розмірами і потужністю. Вони застосовуються для лову самої великої риби. Рукоятка такої снасті поділена на дві частини тримачем котушки.

Вибір нахлистового вудилища залежно від матеріалу виготовлення:

 1. Деревина. Моделі, виготовлені з натурального дерева, відрізняються високою потужністю. Проте в даний час вони повністю зняті з виробництва;
 2. Бамбук. Вудилища з бамбука відрізняються високою еластичністю і точністю закидання. Особливістю нахлистових бамбукових вудлищ є їх просочування спеціальними засобами;
 3. Склопластик. Відрізняється найнижчою вартістю, але поступаються аналогам по всіх значущим характеристикам;
 4. Вуглепластик (карбон). Сучасний, дорогий матеріал, що має найкращі характеристики.

Залежно від ладу нахлистові вудилища умовно поділяються на такі категорії:

 1. Повільний лад (Slow);
 2. Середній лад (Medium);
 3. Швидкий лад (Fast);
 4. Дуже швидкий лад (Extra Fast).

Вудилища повільного і середнього ладу прийнято називати "англійськими" а вудилища швидкого і дуже швидкого ладу "американськими".

Основна сфера використання вудилищ з повільним строєм - невеликі річечки і струмки. Тобто, умови, в яких не потрібно далекого закидання і не буває поривчастого вітру. Традиційно довжина таких вудилищ становить 2,4 - 2,7 метра. Найбільшу ефективність подібне вудилище демонструє при лові на суху муху, забезпечуючи делікатний закид, що вельми важливо при риболовлі в стоячій воді або на повільному плині.

Вудилища швидкого і дуже швидкого ладу ефективні на водоймах з великим дзеркалом води. Висока швидкість шнура при закиданні дозволяє долати сильний вітер, а жорсткий кінчик дає можливість контролю шнура на сильній течії. Такі нахлистові вудилища використовуються для виконання далекого закиду і для лову стріляючою головою. Особливо всі переваги таких вудилищ відчуваються при лові на мокру муху чи німфу.

Вудилища середного класу є свого роду універсальними. Вони однаково зручні, як при лові риби на німфу, так і при ловлі на суху муху. Перевагою є також хороша амортизаційна якість. Особливо зручно вудилищами середнього ладу ловити в умовах невеликого вітру і на середній течії.

Вибір нахлистового вудилища залежно від класу потужності

 1. Класи 0-3 рекомендується для лову маленької риби на суху мушку;
 2. Клас 4 зручний при лові риби в умовах незначного вітру на вузьких річках шириною до 20 метрів;
 3. Клас 5-6 застосовується для лову риби вагою до 2,5 кілограма;
 4. Клас 7 ефективний для роботи з важкими німфами і стримерами. Застосовується для лову хижої риби різних порід, у тому числі жереха і щуки вагою до 5 кілограм;
 5. Клас 8 - 9 використовується для лову в умовах сильного вітру, на великі приманки. З таким вудилищем можна поборотися з рибою масою до 8 кілограм;
 6. Клас 10 і вище, як правило, використовується тільки на морській рибалці для лову великої риби.

Не менш значущим критерієм вибору є довжина вудилища. Вибір моделі залежно від довжини визначається майбутньою специфікою лову. Наприклад, для риболовлі на широких річках і озерах доцільне застосування вудилища довжиною під 3 метри. Для риболовлі на малих річках підходять нахлистові вудилища довжиною близько 2.5 метрів.